Ostatní čaje

Vázané kvetoucí čaje

Jste milovníci všemožných bylinkových čajů? Pijete pravidelně a rádi jakýkoliv bylinkový čaj? Potom máme pro vás typ na vynikající a bez nadsázek opravdu luxusní zážitek, v podobě kvetoucích, ručně vázaných čajů.

Kvetoucí, vázané čaje pochází z Číny. Jsou to ručně vázané svazky čajových lístků stříbrné jehly, což je druh zeleného čaje a různých druhů bylinek nebo květních lístků. V rozetách bývají ukryta poupata nebo okvětní lístky květin. Můžete si dopřát lahodný čaj z jasmínu, lilií, amarantu, chryzantém, osmanthusu nebo ibišku. Postupným zaléváním čaje, se bude růžice před vašima očima rozvíjet do krásného květu.

Na našem trhu dnes naleznete již několik druhů tohoto chuťově opravdu vynikajícího moku. Ve většině obchodů se sypaným čajem nebo i na internetu, kde kvetoucí čaj zakoupíte, nabízí i přídavné pomůcky k vaření čaje. Pro větší požitek z pití tohoto moku, se doporučuje louhovat kvetoucí čaj ve skleněné konvici nebo průhledném pohárku. Až uvidíte, jak se před vašima očima tento zázrak rozvíjí v překrásný květ, zamilujete si pití tohoto pro nás neobvyklého nápoje. Vždyť každý z nás ví a zná, že se jí napřed očima. Tak proč bychom takto nemohli i pít? Kdo by nechtěl ochutnat tento skvost, když se přímo před ním jakási beztvará koule mění v cosi úchvatně krásného? Každý, kdo uvidí tuhle nádheru, se musí do kvetoucího čaje zamilovat. Má vynikající a jemnou chuť.

Pitím tohoto zvláštního čaje, ale navíc děláme mnoho pro svoje tělo. Kvetoucí, vázaný čaj totiž přidává další rozměr k požitku z pití čaje. Není to jen jeho vynikající chuť, ale v neposlední řadě i různé zdravotní výhody. Jak už jsme si zvykli na to, že veškeré, u nás obvyklé a známé sypané čaje mají vliv na naše tělo, tak i tyto ručně vázané, kvetoucí zázraky, mají blahodárné účinky pro náš organismus. V nabídce najdete různé druhy těchto čajů. Pod všemožnými názvy, ale o to krásnějšími a lákavějšími, se skrývají dva základní komponenty, které jsou obsaženy ve všech typech čajů. Je to bílý a zelený čaj. Tyto dva čaje mají už od časů našich babiček, u nás velkou oblibu. A to nejen pro jejich vynikající chuť, ale hlavně pro blahodárné účinky na naše tělo.

Možná i vy jste měli doma takovou babičku bylinářku, která v případě sebemenšího nachlazení ihned pospíchala do komory, kde tyto bylinky přechovávala a už nosila na stůl všemožné typy a druhy bylinek, mezi kterými nikdy nesměl chybět zelený čaj. Byl hodně oblíbený pro svoje kouzelné a opravdu hodně voňavé aroma, ve kterém převládala chuť a vůně máty peprné. A když si k tomu představíte, jak se svazek bylinek ve skleněném hrníčku postupně mění v nádherný, rozvitý květ, tak myslíte na opravdový zázrak. A ta vůně smíchaná ze zeleného čaje a bylinek. Když se koukáte, jak se vám před očima rozvíjí rudý karafiát, už chápete, kde vzal tento druh čaje svůj název. Říká se mu Srdce k srdci.

Nebo byste raději vyzkoušeli čaj Amorův šíp, Nekončící láska, Tančící víla či Pět sester? Nu, tak už neváhejte a skočte si některý z těchto čajů zakoupit. Prodávají se v různých dárkových baleních nebo jen tak, jak jsme zvyklí na náš obyčejný čaj. Nebo má někdo z vašich nejbližších nějaké životní výročí, jubileum a holduje pití čajů? Pak mohu vřele doporučit, protože tyto čaje se prodávají v opravdu krásném, dárkovém balení. A když si k tomu pořídíte ještě skleněnou konvičku, ve které rozvíjející se květ vynikne svojí krásou, máte vskutku bezkonkurenční dárek. Je to naprosto originální a u nás bohužel moc neznámý artikl. Ale pevně věřím, že se už brzy dostane do podvědomí všem milovníkům čajů. Vždyť tento doslova umělecký unikát, si to zcela jistě právem zaslouží.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *