Ostatní čaje

Rooibos čaj

Jeho chuť i účinky velmi připomínají klasické čaje připravované ze sušených lístků čajovníku. Ovšem v tomto případě se nejedná o pravý čaj. Rooibos se získává sušením lístků jihoafrického keře čajovníkovce kapského (aspalathus linearis), často přezdívaného „červený čaj“. Prodává se sypaný i v různých nálevových sáčcích. Někdo preferuje tradiční variantu, ale existuje i ochucený vanilkou, ovocem, medem nebo kakaem, či rooibos v podobě espressa. Velkou výhodou je i to, že pokud necháme rooibos louhovat déle, jeho chuť neutrpí jako je tomu v případě nápoje z čajovníku.

Rooibos je čaj bez kofeinu

Na rozdíl od čajů klasických neobsahuje rooibos kofein, takže jej mohou pít bez obav i děti. Velká obliba rooibosu ale nespočívá jen v této skutečnosti. Především je zde jeho jedinečná chuť a pozitivní vliv na lidské zdraví.

Co obsahuje rooibos a proč ho pít

Obsahuje mnoho prospěšných vitamínů, minerálních látek, antioxidanty a látky posilující imunitu. Má blahodárný vliv při psychických problémech, bolestech hlavy, potížích s usínáním, alergiích a je vhodný při hubnutí. Extrakt z rooibosu je výborný i při péči o pokožku, zpomaluje projevy stárnutí. Keř, ze kterého se čaj vyrábí, je v Africe znám odedávna pro své pozitivní účinky.

„Červený čaj“ umí tělo jak stimulovat, tak i uklidnit a odbourat stres. Snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu. Rooibos můžeme pít od rána do večera, nijak si tím neuškodíme.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *