Zajímavosti

Léčivé čaje

Mimo to, že se čaj pije díky jeho lahodné chuti, poslouží Vám také jako přírodní lék na různé nemoci a potíže. Chtěli byste zhubnout a hledáte vhodné doplňky stravy? Rádi byste prošli očistnou kůrou? Býváte často nachlazení a chtěli byste vyzkoušet čaj jako účinnou prevenci?

Poradíme Vám, který čaj je vhodné pít, abyste vždy dospěli do zdárného konce a čaj byl Vaším pomocníkem na každém kroku!

Čaj při dietě a boji s nadváhou

Hubnutí jde mnohem snáze, víte-li, co jíst a také hlavně co pít. Slazené sycené vody jsou vyloučené, naopak zdravé přírodní čaje nutné!

Jedním z druhů čaje, který má prokazatelné účinky při snižování nadváhy je čaj Pu-erh. Jeho chuť možná nedostane Vaše chuťové pohárky do sedmého nebe, ale obsahuje velké množství vitaminů a minerálů. Čaj Pu-erh dokonale pročišťuje střeva, detoxikuje tělo a zlepšuje Vaši koncentraci a celkový zdravotní stav.

Při dietách je také doporučováno pití čaje Rooibos. Čaj neobsahuje kofein a je vhodný pro špatné trávení a snížení hladiny cukru v krvi. Pokud Vám ani jeden z těchto čajů nechutná, shodit přebytečná kila Vám pomůže také zelený čaj nebo čaj z kopřivových listů.

Bylinkové čaje pomohou při nemocech

Zdravotní problémy občas trápí každého, budete-li však pít čaje z vybraných bylinek, hojení, léčba a Váš celkový stav se mohou zlepšit o mnoho rychleji.

Pokud jste si nachladili močový měchýř a močové cesty, je vhodné pít urologický čaj. Nejen, že se zvýší Váš denní příjem tekutin, který je u tohoto onemocnění nutný, ale v jeho složení naleznete také brusinky, které jsou silným pomocníkem při léčbě zánětu močových cest.

Chránit se proti chřipce a nachlazení nelze na 100%, můžete jim však předejít, budete-li pít čaje z mateřídoušky, heřmánku nebo jitrocele a vhodná je také jejich kombinace. Tyto bylinky působí jako desinfekce a zlepšují dýchání. Bylinkový čaj by se měl louhovat déle než čaj černý nebo zelený. Dopřejte mu minimálně deset minut.

Čaje na detox

Jednou za čas by Vaše tělo mělo projít očistnou kůrou, aby bylo zdravé, plné života a zbavené škodlivých a toxických látek. Oblíbené a účinné čaje pro dietu nebo očištění těla obsahují bylinky černý bez, břízu, měsíček, kopřivu nebo maliník. Nemusíte polykat desítky prášků, stačí pravidelně popíjet odvar z těch správných bylinek a výsledek se projeví velmi rychle. Pravidelnost je opravdu velmi důležitá.

Pití detoxikačních čajů je důležité stejně jako délka louhování bylinek. Zalijte je tedy horkou vodou a nechte louhovat asi patnáct minut. Čaje pijte neslazené jednou až dvakrát denně.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *