Nádobí a příslušenství

Čajové nádobí

Rádi byste si domů pořídili čajové nádobí pro jeho správné uchování a dokonalý požitek z každého šálku? Chcete dodat Vašemu čajovému rituálu punc dokonalosti, jenže si nejste jisti, jaké nádobí je to správné?

Pochlubte se Vaší návštěvě novým čajovým servisem a užijte si pití tohoto nápoje s maximální profesionalitou. Na tomto místě můžete najít inspiraci, které čajové nádobí bude zdobit právě Vaši domácnost.

SKLADOVÁNÍ ČAJE

Aby si Váš čaj zachoval svoji kvalitu a bohaté aroma, je zapotřebí jej dobře skladovat. Vhodné a velmi oblíbené jsou uzavíratelné nádoby z porcelánu a keramiky, naopak naprosto nevhodná je volba hliníkových nádob. Důležité je také zkontrolovat, aby dóza či jiná nádoba neměla vlastní zápach, který by čaj přejal, jako je to například u umělých hmot. Špatné skladování má za následek vytracení chuti a krásné vůně. Kávu a koření tedy určitě uložte na jiné místo.

Dobře uskladněný černý čaj si své aroma zachová až dva roky, některé velmi kvalitní čaje je však nutné spotřebovat do pár měsíců od zakoupení. Čaj uložte na tmavé, suché a chladnější místo, tam mu bude nejlépe.

ČAJOVÉ KONVICE, HRNKY I MISKY

Čajové hrnky jsou celosvětově asi nejrozšířenějším čajovým příslušenstvím. Vybrat si můžete z mnoha objemů od malých 1,5 dl, které jsou vhodné na 1 sáček čaje až po 0.5 litrové hrnky. Z materiálů jsou nejvíce preferovány keramika a porcelán díky jejich odolnosti a schopnosti udržet čaj dlouho teplý. Oblibě se též těší skleněné hrnky, ve kterých navíc krásně vyniknou čaje kvetoucí.

Konvice a konvičky na čaj se k přípravě tohoto nápoje používají už po staletí. Konvičku si můžete koupit buďto zvlášť anebo v sadě s hezkými hrníčky, které pozvednou Váš zážitek z pití čaje ať už ho pijete sami, s rodinou nebo s přáteli. Materiály, ze kterých se konvičky nejčastěji vyrábí jsou porcelán, keramika a sklo. Krásná konvička se také může stát hezkou dekorací do interiéru.

Pokud neuznáváte pití čaje z hrnku, další variantou jsou čajové misky a mističky. Můžete je uchopit do obou dlaní a čaj v nich díky jejich malým rozměrům chladne rychleji. Pokud si čajovou misku nepřejete používat pro samotné pití čaje, určitě ji využijete pro servírování cukru, citronu nebo dalších přísad do čaje. Čajové mističky lze dokoupit v sadě s hrnky a konvičkou, které budou krásný a praktickým dárkem pro všechny milovníky čaje.

TRADICE

V tradičních čajových zemích jako je Čína, Japonsko nebo Rusko se v historii využívalo, a dodnes stále využívá, tradiční nádobí pro přípravu čaje. V Číně pravděpodobně dostanete čaj naservírovaný v hrnku zvaném Zhong. Z toho se následně čaj rozlévá do malých jednotlivých hrníčků. Rusko Vás možná překvapí svým stylem servírování. K přípravě čaje zde používají tradiční nádobu na teplou vodu, které se říká samovar. Japonsko zase využívá bambusového čajového příslušenství, které doplňuje tradiční rituál.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *